Jak rozświetlić pokój dziecka? Wybieramy lampy dziecięce

Pokój dziecięcy to w pewnym sensie centrum dowodzenia jego światem. To tam kształtuje się jego charakter, rozwija wyobraźnia i budowana jest jego przyszłość. Warto więc zaaranżować go w taki sposób, by Twoja pociecha otrzymała wszystko to, co dla niej najlepsze. Idealne lampy sufitowe do pokoju dziecka powinny sprzyjać wyciszeniu i relaksowi przed snem, dlatego warto zwrócić uwagę na lampy wykonane z ciepłych i miękkich materiałów. Idealnie sprawdzą się modele ze stali szlachetnej pokrytego matowym lakierem, brązem lub miedzią. Dodatkowo ważne, by kolor lampy nie kontrastował ze stylem pokoju dziecka.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej pociechy – Sięgnij po markowe lampy do pokoju dziecięcego

Lampy do pokoju dziecka muszą być bezpieczne podczas użytkowania. Oznacza to, że ich konstrukcja powinna zostać przystosowana do zachowań dzieci, które nie znają jeszcze zagrożeń wynikających z poszczególnych sytuacji. Ogromne znaczenie ma zatem rodzaj wykorzystanych materiałów do produkcji lamp i ich niezawodność. 

Baw się formą – Postaw na nieszablonowe kształty i kolory

Wiesz już, że lampy dziecięce powinny być bezpieczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto, najlepiej byłoby, gdyby udawały one zwierzęta lub dziecięce postaci z bajek. Lampy do pokoju dziecka przybierające nietypowe kształty i nieoczywistą kolorystykę, znakomicie pobudzają wyobraźnię i dodają wnętrzu charakteru. 

Warto dodatkowo zastosować z ich użyciem żarówki LED RGB, które poprzez możliwość zmiany kolorystyki światła staną się jeszcze bardziej fascynujące dla najmłodszych domowników. Doskonale sprawdzą się również abażury w kolorowe wzory nawiązujące do tematyki pokoju lub zakresu zainteresowań szkrabów. Sprawią one, że wnętrze stanie się jeszcze bardziej przytulne i klimatyczne. Odpowiednio dobrane lampy do pokoju dziecka mogą stać się świetną dekoracją dodającą wnętrzu charakteru i osobowości. 

Nie zapomnij o odpowiedniej barwie światła

W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzą się ciepłe kolory światła, które rozjaśniają wnętrze, tworząc miłą i przyjazną atmosferę. Warto jednak zadbać o to, by znajdowały się w nim przynajmniej dwa rodzaje oświetlenia – główne i wieczorne. Główne oświetlenie to te, które umieszczone jest przy suficie – podczas gdy oświetlenie wieczorne może być stojące lub wiszące obok łóżka, lub nad stolikiem nocnym. Ma ono służyć dziecku wtedy, gdy będzie chciało czytać książkę lub odrabiać lekcje przed snem. Oświetlenie dla dzieci dodatkowe (takie jak lampki nocne) powinny zapewniać ciepłą barwę światła. Działa ono uspokajająco na organizm, co wspiera regenerację w godzinach wieczornych, wspierając zasypianie. 

Lampy do pokoju dziecka muszą być przede wszystkim bezpieczne podczas użytkowania. Należy więc decydować się na zakup modeli pochodzących od renomowanych producentów, którzy do realizacji swoich projektów wykorzystują wyłącznie wyselekcjonowane tworzywa i innowacyjne narzędzia – również w celu kontrolowania jakości oferowanych propozycji. Sprawdź, co do dyspozycji swoich klientów oferuje sklep z oświetleniem Studio Światła i już dziś skompletuj doskonały zestaw wyposażenia do pokoju swojej pociechy. 

Redakcja Sunovo