Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jaki kupić  grzejnik elektryczny łazienkowy?

7 listopada, 2023 Jaki kupić  grzejnik elektryczny łazienkowy


O zakupie źródła ciepła należy pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem okresu grzewczego, aby dobrze przygotować się na zimniejsze dni. Wraz z jesienią nadchodzi chłód, przez co konieczne staje się dogrzewanie pomieszczeń w celu zapewnienia domownikom komfortu cieplnego. Ma on szczególne znaczenie w łazience, podczas kąpieli i pielęgnacji ciała. Bardzo wygodnym rozwiązaniem będzie grzejnik łazienkowy elektryczny, który świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie podstawowej instalacji cieplnej lub jako główne źródło ciepła.

Na jaki zdecydować się grzejnik elektryczny łazienkowy?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów grzejników elektrycznych, które idealnie sprawdzają się między innymi w łazience. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które nadaje się do każdego pomieszczenia, można śmiało przejść wyłącznie na ogrzewanie elektryczne, co wiąże się z wieloma korzyściami, czyli wygodą, bezpieczeństwem, komfortem termicznym, czystością itd.

Niektórzy decydują się na grzejnik olejowy elektryczny, który długo utrzymuje ciepło, podgrzany w nim olej zachowuje wysoką temperaturę przez wiele godzin. Jest to rozwiązanie polecane do domów, w których są alergicy, nie trzeba martwić się problematycznymi zanieczyszczeniami w powietrzu. Na korzyść grzejników olejowych na prąd przemawia ich energooszczędność, wydajność, cicha praca.

Można też mówić o taniej eksploatacji, szybkim nagrzewaniu, braku konieczności uzupełniania oleju. Znika również problem ze suchym powietrzem w pomieszczeniach, które wysusza śluzówki.

Kolejnym rozwiązaniem będzie zakup grzejnika łazienkowego olejowego panelowego, czyli modelu wąskiego, który zajmuje mało miejsca. Może być użytkowany w dowolnym pomieszczeniu, łatwo się go przenosi. Ma szczelną konstrukcję, nagrzewa się i emituje ciepło na obudowę. Grzejniki elektryczne panelowe nagrzewają się bardzo szybko, to samo dotyczy rozprowadzania ciepła po całym pomieszczeniu, co przekłada się na wysoki komfort termiczny. Mają wysokie walory estetyczne, przez co stanowią praktyczna dekorację. Przypominają telewizor plazmowe, są bardzo płaskie, idealnie nadają się do błyskawicznego dogrzania wnętrza.

Jaki wybrać typ grzejnika łazienkowego elektrycznego?

Osobom szukającym dobrej jakości grzejników elektrycznych łazienkowych można polecić zapoznanie się z ofertą producenta na stronie https://thermoval.pl/oferta/grzejniki/grzejniki-lazienkowe-elektryczne/, obejmuje urządzenia o różnej mocy, wielkości, stylistyce i kolorystyce. Do wyboru są grzejniki wykonane ze stali nierdzewnej lub węglowej, aluminiowe i promienniki dekoracyjne o wysokich walorach estetycznych.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się grzejniki elektryczne łazienkowe na podczerwień, w pełni bezpieczne dla człowieka, o różnych kształtach i rozmiarach. Mają postać płaskich paneli, które można powiesić na ścianie lub na suficie, zgodnie z preferencjami. Promienniki podczerwieni występują nawet w wersji podłogowej, dzięki czemu umożliwiają chodzenie po ciepłej podłodze. Przekłada się to na bardzo wysoki komfort termiczny, znika problem z zimnymi posadzkami.

W przypadku ogrzewania na podczerwień nie dochodzi do ogrzewania powietrza, ciepło przenika przez przedmioty w pomieszczeniu, czyli meble i ściany, nawet przez człowieka. Jest to rozwiązanie przyjazne dla alergików, nie dochodzi do wysuszania powietrza. Grzejniki na podczerwień są niezwykle łatwe w montażu, nie trzeba nawet zakładać oddzielnej instalacji, bo podłącza się je bezpośrednio do gniazdka eklektycznego. Na korzyść grzejników łazienkowych na podczerwień przemawia to, że są ciche, bezpieczne dla zdrowia, równomiernie rozprowadzają ciepło w pomieszczeniu i nie zajmują wiele miejsca.

Czym ogrzewać łazienkę?

Łazienkę można ogrzewać termowentylatorem, dostępnym w wersji z grzałką spiralną lub z grzałka ceramiczną ze specjalną powłoką izolującą. Tego typu rozwiązanie ma wiele zalet, można liczyć na błyskawiczne nagrzewanie pomieszczenia, temperatura powietrza szybko się podnosi. Termowentylatory są lekkie, dostępne w różnych rozmiarach, relatywnie niedrogie, łatwe w obsłudze. Można wykorzystywać je przez cały rok, zimą służą do ogrzewania powietrza, natomiast latem je schładzają, wystarczy wybrać model z termostatem. Na szczególną uwagę zasługują modele z grzałką PTC ze względu na wysoką wytrzymałość, dużą efektywność, brak nieprzyjemnego zapachu na skutek spalania zanieczyszczeń.

Rewelacyjnym rozwiązaniem będzie grzejnik elektryczny łazienkowy konwektorowy, który może mieć grzałkę wysokotemperaturową lub niskotemperaturową. Tego typu urządzenia są lekkie, tanie, mają szerokie zastosowanie, bardzo szybko ogrzewają pomieszczenie. Na ich korzyść przemawia smukła budowa, można zamontować je na wiele sposobów. Zaletą grzejników konwektorowych jest to, że nie wysuszają powietrza, świetnie nadają się do usuwania wilgoci z pomieszczenia. Jak wiadomo, w łazience jest jej sporo, co z kolei sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, dlatego warto wykorzystywać grzejniki konwektorowe do jej osuszania. W przypadku modeli niskotemperaturowych nie dochodzi do krążenia kurzu i zanieczyszczeń w powietrzu.

Materiał zewnętrzny

jak zrobić podest drewniany pod basen

Redakcja Sunovo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak osłonić się przed sąsiadami
Jak wyczyścić stopę żelazka?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wyczyścić mikrofalówkę?