Jakie kamery IP do monitoringu domu?

Bezpieczeństwo własnych czterech kątów skłania właścicieli budynków jednorodzinnych do zadania sobie pytania – jakie kamery IP do monitoringu domu warto wybrać? W artykule opowiemy, na co zwrócić uwagę i sprawdzimy też, czy monitoring IP Uniarch to dobry wybór dla domu.

Dom jednorodzinny wraz z przyległą posesją czy wolnostojącym garażem to spory teren pełen wartościowego mienia. Ochrona przed włamaniem czy zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą to zadania, które w przypadku wielu domów nie mogą być zrealizowane z użyciem konwencjonalnych metod. Zatrudnienie firmy ochroniarskiej czy stróża byłoby kosztowne. Z pomocą przychodzą zestawy monitoringu IP ze sklepu internetowego sklep-ecsystem.pl.

Dlaczego warto mieć kamery IP do monitoringu domu?

Wśród właścicieli nieruchomości jednorodzinnych nierzadko pojawia się pytanie, dlaczego w ogóle powinni mieć kamery IP do monitoringu domu. Przede wszystkim nowoczesne systemy wizyjnego nadzoru mienia umożliwiają zdalny podgląd video z terenu posesji przez całą dobę. Podgląd na żywo jest możliwy z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Umożliwia go oprogramowanie komputerowe, interfejs WEB, a często również funkcjonalna aplikacja mobilna na smartfona.

Kolejnym argumentem przemawiającym za instalacją systemu i zastosowanie do monitoringu kamer IP jest funkcja archiwizacji obrazu video. Zapis wideo z kamer jest przechowywany na pojemnym dysku twardym HDD (lub kilku dyskach). Dzięki temu zyskujemy możliwość przeglądania wysokiej jakości obrazu nagranego – w zależności od konfiguracji – przez kilka ostatnich tygodni. W przypadku zajścia zdarzenia mamy możliwość zebrania materiału dowodowego.

Jakie wybrać kamery IP monitoringu wizyjnego dla domu?

Wiesz już, że warto kupić kamery monitoringu IP do domu. Przejdźmy zatem do odpowiedzi na kolejne ważne pytanie. Jak wybrać kamery IP i na co zwrócić uwagę?

  • Jakość wykonania – solidne i trwałe obudowy to jeden z głównych wyznaczników jakości sprzętu. Jeżeli planujemy montaż elementów systemu video na zewnątrz domu, to zwróćmy uwagę na klasę szczelności, w jakiej została zaprojektowana dana kamera monitoringu IP.
  • Przetwornik obrazu – wbudowany w kamerę układ przetwarzania obrazu stanowi odpowiednik analogowej kliszy. Rozważając zakup, warto skierować swoją uwagę na urządzenia posiadające przetworniki CMOS Progressive Scan o rozdzielczości 2-5 Mpx.
  • Wbudowany emiter IR – obecność wbudowanego promiennika podczerwieni to gwarancja niezawodnej pracy w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych. Kamera IP z emiterem IR potrafi rejestrować wyraźny obraz nawet w zupełnej ciemności.
  • Wsparcie dla PoE – kompatybilność z technologią Power over Ethernet to gwarancja możliwości zasilania sprzętu przy użyciu jednej skrętki komputerowej, bez potrzeby prowadzenia dodatkowego okablowania zasilającego.
  • Dostępność motozoom – specjalny silniki moto zoom zapewnia możliwość sterowania zmienną ogniskową kamery IP monitoringu wizyjnego z dowolnego miejsca. Zyskujemy funkcję wykonywania szybkich zbliżeń obrazu w czasie rzeczywistym.

Decydując się na zakup kamer monitoringu IP dla domu jednorodzinnego, zwróćmy uwagę na gwarancję oraz dostępność urządzeń na terenie Polski na wypadek potrzeby ich wymiany na nowe.

Czy monitoring IP Uniarch to dobry wybór dla domu?

Na wstępie napomknęliśmy o jednym z najlepszych producentów sprzętu do monitoringu IP dla domu. Firma Uniarch to doświadczony dostawca wysokiej jakości kamer tubowych i innego rodzaju komponentów do budowy nowoczesnych systemów telewizji przemysłowej do zastosowań domowych. Zdecydowanie warto na nie postawić – produkty zapewniają możliwość zasilania PoE, posiadają matryce Progressive Scan CMOS oraz promienniki IR wraz z mechanizmem motozoom.

Profesjonalne kamery IP Uniarch do monitoringu domu

Bez wątpienia profesjonalne kamery IP Uniarch do monitoringu domu to dobry wybór dla osób, które chcą zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa mienia, bez przeznaczania dużego budżetu na zakup urządzeń. Jeżeli natomiast szukacie zaufanego dostawcy produktów tej marki, to szeroki asortyment monitoringu IP Uniarch znajdziecie w ofercie sklepu internetowego EC System. Doświadczeni doradcy pomogą Wam dobrać sprzęt zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Redakcja Sunovo