Ławostoły rozkładane i podnoszone – na co się zdecydować?

Meblując jadalnię wybieramy przede wszystkim stołu. Szukamy czegoś praktycznego, funkcjonalnego, ale zarazem modnego i stylowego. Zależy nam również na wytrzymałości i solidnym wykonaniu. Ciężko znaleźć mebel, który łączy w sobie wszystkie te wymagania. Jednak jest to możliwe! Jeśli chcemy stylowego i praktycznego mebla, to postawmy na ławostół! Ten nowoczesny produkt jest naprawdę niesamowity. Dodatkowo możemy wybrać dwa rodzaje – ławostoły rozkładane i podnoszone. Dziś przedstawimy obie wersje tego produktu.

Ławostoły rozkładane – praktyczne i stylowe

Ławostoły niezbyt kojarzą się z nowoczesnością. Jednak obecnie przeżywają drugą młodość za sprawą nowych modeli, które zdecydowanie różnią się od dawnych propozycji. To już nie te same ogromne i ciężkie meble, ale praktyczne i stylowe ozdoby każdego mieszkania!
Ławostoły rozkładane zawierają specjalną wkładkę, która jest wykonana z tego samego materiału, co cały stół. Jeśli chcemy powiększyć mebel, wystarczy go rozsunąć i zamontować tę dodatkową część. Zyskujemy zdecydowanie więcej miejsca. W nowoczesnych łatwostołach wkładka jest umieszczona na specjalnych prowadnicach, dlatego praktycznie bez wysiłkowo możemy ją wysunąć. Niektóre modele umożliwiają powiększenie powierzchni o nawet pół metra!

Ławostoły podnoszone – modnie i sprawnie

Drugi rodzaj to ławostoły podnoszone. Mają one inną zasadę działania oraz inny efekt. Tutaj nie chodzi o powiększenie powierzchni. Ławostoły podnoszone służą zmianie wysokości blatu. Kiedy coś takiego się przydaje? Na przykład, jeśli taki mebel stosujemy w salonie jako stolik kawowy. Może mieć wysokość idealną do naszej kanapy i nie zajmuje dużo miejsca. Takie rozwiązanie nadaje się przede wszystkim do kawalerki, jeśli nie mamy miejsca na dwa stoły i specjalnej przestrzeni na jadalnię. Jeśli przychodzą do nas goście, za pomocą specjalnej korbki możemy podnieść blat na wysokość odpowiadającą krzesłom jadalnym. Tym sposobem mamy idealny stół do obiadu lub kolacji.

Ławostoły rozkładane i podnoszone – połączenie dwóch funkcji

Na rynku dostępne są również modele ławostołów, które łączą w sobie obie funkcje – rozkładanie i podnoszenie. To świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń i mieszkań, jak na przykład kawalerki. Na co dzień ławostoły rozkładane i podnoszone nie zajmują dużo miejsca, mogą służyć jako mały stolik kawowy lub być umieszczone w kuchni. Kiedy przychodzą goście lub chcemy zjeść obiad, wyciągamy mebel. Korbką podnosimy go na wybraną wysokość oraz wyjmujemy wkładkę. Stół obiadowy z prawdziwego zdarzenia gotowy!
Ławostoły obecnie są zupełnie innymi meblami niż te, które pamiętają czasy PRL-u. Nowoczesne produkty są stylowe i praktyczne, możemy znaleźć model, który idealnie wpasuje się do wnętrza. Wykonane są z najróżniejszych materiałów, więc mają tysiące kolorów i wzorów. Z łatwością znajdziemy produkt idealny dla naszego mieszkania. Dlatego nie warto się bać i wyobrażać starej, babcinej ławy. Przekonajcie się sami i poszukajcie w sklepach ławostołu. Z pewnością nie będziecie zawiedzeni!

Redakcja Sunovo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *