Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Maszynka do cięcia płytek Sigma – czy warto?

17 września, 2019


Remont domu na własną rękę to duże przedsięwzięcie. Powinni się go podejmować jedynie doświadczeni majstrowie. Jednym z zadań podczas domowego remontu jest z pewnością położenie płytek w kuchni czy też łazience. Nie wystarczą tylko umiejętności oraz sam produkt. Nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Jest nim przede wszystkim maszynka do cięcia płytek Sigma lub innej marki. Mamy do wyboru dwa warianty – który sprawdza się lepiej?

Maszynka do cięcia płytek Sigma ręczna

Ten wybór jest zdecydowanie najbardziej praktyczny i najprostszy. Maszynka do cięcia płytek Sigma ręczna, to innymi słowy popularna gilotyna. Jednak producenci zadbali o jej unowocześnienie i dodanie nowoczesnych technologii. Nie ma się czego bać, wciąż są oparte na prostej zasadzie działania.
Na początku trzeba umieścić płytkę w urządzeniu, na której wcześniej należy nakreślić linię cięcia. Następnie linię zaznaczamy rysikiem. Teraz pozostaje jedynie szybkim ruchem przeciąć płytkę i gotowe! Zwykle maszyna ma długość sięgającą 60 centymetrów, a więc większe płytki odpadają. Jednak jest to wystarczający wymiar na większość produktów. Ogromną zaletą maszynki ręcznej jest jej cena. Sprawność i szybkość również jest atutem produktu. Maszyna nie produkuje żadnego pyłu, dlatego bez problemu możemy ją używać w zamkniętych pomieszczeniach.

Maszynka do cięcia płytek elektryczna

Alternatywą dla klasycznej gilotyny jest elektryczna maszynka do cięcia. Jej zdecydowanym i najważniejszym atutem jest szybkość pracy. Maszyna umożliwia nam przecinanie płytek pod różnym kątem, w różnych miejscach i o dowolnej długości. Nie ma też ryzyka złamania glazury. Całe działanie urządzenia opiera się na kręcącej się tarczy. Jednak przy tym rodzaju maszynki do cięcia trzeba mieć świadomość ogromu pyłu, który wytwarza się w trakcie cięcia. Jednak i na to jest sposób, a mianowicie nowe technologie. Producenci opracowali system chłodzenia oparty na działaniu wody. Cały pył zatrzymywany jest w cieczy, a nie unosi się w powietrzu. Dlatego przy zakupie warto kierować się tym udogodnieniem, jeśli nie chcemy pracować na zewnątrz.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem maszynki do cięcia płytek?

Jeśli nie chcemy się zawieść na zakupie, musimy pamiętać o kilku ważnych elementach. Przede wszystkim jeśli decydujemy się na maszynkę do cięcia płytek Sigma, czyli ręczną, to warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów. Po pierwsze urządzenie powinno być wyposażone w suwak łożyskowany, gdyż zapewni jej to trwałość i bezawaryjność. Drugą rzeczą są zamontowane amortyzowane boki, co zapewni dokładne podzielenie płytki. Jeśli chodzi o maszynki elektryczne, to należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej moc. Nie kupujmy produktów poniżej 700W, gdyż są one zwyczajnie za słabe i nie poradzą sobie ze wszystkimi rodzajami płytek. Do urządzenia musza być wybrane odpowiednie tarcze na podstawie modelu oraz mocy obrotowej. Tylko wtedy będą działać bez zarzutu. Zapamiętajmy wszystkie te wytyczne, jeśli chcemy kupić pewny i sprawdzony produkt. Remont przebiegnie wtedy bez zarzutu i dodatkowych problemów.

jak zrobić podest drewniany pod basen

Redakcja Sunovo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak osłonić się przed sąsiadami
Jak wyczyścić stopę żelazka?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wyczyścić mikrofalówkę?