Obrazy na szkle – pomysł na aranżacje ścian

Aranżacja wystroju wnętrz mieszkalnych stanowi nie lada wyzwanie. Ustawienie mebli i rozmieszczenie innych sprzętów to tylko część zadania, do wykonania kolejnej potrzebne będzie uruchomienie artystycznej cząstki naszej duszy. Należy teraz zadbać aby wypełnić jakoś twórczo puste miejsca na ścianach. Jeżeli masz choć odrobinę doświadczenia w dekorowaniu pomieszczeń użytkowych, prawdopodobnie wiesz, że zamieszczone ozdoby, zdjęcia czy obrazy na ścianach powinny się dobrze komponować z ogólnym klimatem miejsca i pasować do tam reprezentowanego schematu kolorów i tonacji. Ciekawym, a zarazem uniwersalnym pomysłem może być udekorowanie naszych ścian gustownie wykonanymi obrazami na szkle.

Czym są obrazy na szkle?

Szklane obrazy stwarzają możliwość trwałej reprodukcji dowolnego przedstawienia graficznego czy zdjęcia za pomocą wydruku cyfrowego na szkle. Oznacza to, że możemy łatwo dostosować przestrzeń w funkcjonalny sposób, zamieszczając na niej ilustrację, imitację tekstury, wzory geometryczne i abstrakcyjne, a nawet fotografię na nośniku jakim jest panel szklany, który można następnie łatwo zainstalować.

Jak powstaje taki szklany obraz? Specjalne oprogramowanie komputerowe konwertuje plik z przedstawieniem danego obrazu na język zrozumiały dla drukarki. Dzięki temu drukarka wie, gdzie upuścić atrament na szybę, aby dokładnie odtworzyć plik obrazu cyfrowego i dopasować kolorystykę. Atrament ceramiczny używany do drukowania zawiera fryty szklane. Dzięki temu atrament trwale stapia się z płaską taflą szkła po przejściu przez piec o temperaturze ponad 600 stopni Celsjusza. Ostatnim krokiem jest prosty proces montażu. Wybierz obraz dla siebie na https://tulup.pl/obrazy-na-szkle.

Praktyczne wykorzystanie szklanych obrazów

Takie obrazy na szkle stanowią bardzo estetyczną alternatywę dla innych konwencjonalnych dekoracji na płótnie, czy papierze. Wysokiej jakości druk cyfrowy stwarza możliwość przedstawienia najdrobniejszych nawet szczegółów z uwzględnieniem dużej głębi kolorów i tonacji.

Szklane obrazy mogą zdobić rozmaite pomieszczenia, zarówno w domach prywatnych jak i w placówkach biurowych czy handlowych. Szukasz graficznego dopełnienia do kuchni, salonu wypoczynkowego czy łazienki? Szklany obraz posiada to czego potrzebujesz. Takie rozwiązanie aranżacyjne świetnie sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, gdzie szklane wykończenia i meble stanowią dużą część wypełniającą przestrzeń. Z pewnością jednak i użytkownicy pomieszczeń utrzymanych w bardziej klasycznej formie architektonicznej znajdą odpowiednie dla siebie motywy na szkle – choćby przedstawienia ludowych mistrzów malarstwa.

Redakcja Sunovo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.