Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Robocze płaszcze przeciwdeszczowe – 3 rzeczy, które warto wiedzieć

7 października, 2022 Robocze płaszcze przeciwdeszczowe

Jesień to czas, kiedy pracownicy narażeni są na opady. Płaszcze przeciwdeszczowe robocze w takiej sytuacji to musthave. W pracy niezwykle ważne jest zachowanie zasad BHP. Odpowiedni strój roboczy zapewniony przez pracodawcę wpływa na bezpieczeństwo pracy. Osoby pracujące na zewnątrz narażone są na zmienne warunki pogodowe. Powinny one być wyposażone w spodnie, kurtkę oraz buty robocze odpowiednie do pory roku oraz pogody. Sprawdźmy, co warto wiedzieć na temat płaszczy przeciwdeszczowych bhp?

Płaszcze przeciwdeszczowe robocze – na co zwracać uwagę?

Płaszcze przeciwdeszczowe robocze wpływają na komfort pracy w niesprzyjających warunkach pogodowych. Odzież dla pracowników powinna być wygodna. Nie może ona krępować ruchów. W przeciwnym razie mogłoby dojść do sytuacji niebezpiecznych dla zdrowia oraz życia robotników. Płaszcze przeciwdeszczowe bhp powinny chronić pracowników przez opadami. Konieczna jest odpowiednia wentylacja, dzięki której wilgoć będzie odprowadzana na zewnątrz. Ma to ogromny wpływ na zdrowie zatrudnionych osób. Zwłaszcza, gdy oprócz deszczu mamy do czynienia z niską temperaturą. 

Płaszcz przeciwdeszczowy roboczy powinien mieć odpowiedni rozmiar. Warto zwrócić uwagę na właściwości tj.:

 • rodzaj materiału (wytrzymały, odporny na wilgoć);
 • odpowiednia wentylacja;
 • brak szwów lub odpowiednie ich zabezpieczenie;
 • wygodny krój;
 • odpowiednia długość;
 • wystarczająco długie rękawy;
 • rodzaj zapięcia;
 • regulowany kaptur.

Uzupełnieniem stroju roboczego będą spodnie przeciwdeszczowe oraz kalosze. Kompletna odzież robocza wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Należy zwrócić szczególną uwagę na jakość kupowanych produktów. 

Płaszcze przeciwdeszczowe BHP – odzież robocza z certyfikatem

Dlaczego tak ważny jest odpowiedni wybór płaszcza przeciwdeszczowego roboczego? Pamiętajmy, że pracodawca ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo oraz higienę pracy. Przy niesprzyjających warunkach pogodowych tj.:

 • deszcz;
 • śnieg;
 • silny wiatr;

powinien on wyposażyć pracownika w dobrej jakości płaszcz przeciwdeszczowy bhp z odpowiednim certyfikatem. Certyfikat świadczy o tym, że produkt powstał z zachowaniem najwyższych standardów jakości. 

Roboczy płaszcz przeciwdeszczowy dobrej jakości – jaka cena?

Zapewnienie pracownikowi komfortowych warunków pracy, dbanie o jego bezpieczeństwo oraz ochrona zdrowia niesie ze sobą pewne koszty. Ile kosztuje roboczy płaszcz przeciwdeszczowy bhp? Tanie płaszcze przeciwdeszczowe dla pracowników możemy kupić za około 50 zł. Dobrej jakości odzież robocza ma swoją cenę. Cena płaszcza przeciwdeszczowego roboczego z certyfikatem, który zagwarantuje pracownikom odpowiedni komfort oraz ochronę przed deszczem, śniegiem oraz wiatrem to koszt od 100 zł wzwyż. 

jak zrobić podest drewniany pod basen

Redakcja Sunovo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak osłonić się przed sąsiadami
Jak wyczyścić stopę żelazka?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wyczyścić mikrofalówkę?