Sprawdź, jak zapobiec nagłej utracie prądu podczas budowlanych

Generator prądu na plac budowy jest ważną częścią jego organizacji, ponieważ dostarcza energię elektryczną do narzędzi i sprzętu. Generatory te są wykorzystywane w wielu aplikacjach, w tym przy zleceniach budowlanych, gdzie często nazywane są generatorami przenośnymi lub budowlanymi.

Gama doskonałej jakości agregatów prądotwórczych

Agregat prądotwórczy może być zasilany wieloma różnymi źródłami paliwa, w tym benzyną, olejem napędowym, gazem ziemnym czy propanem. Najpopularniejszym typem generatora jest ten zasilany gazem. Zazwyczaj to duże i stacjonarne urządzenia, które są podłączone do gazociągów i produkują jednorazowo od 10 do 20 kilowatów energii elektrycznej.

Maszyny tego rodzaju są używany w przypadkach, gdy potrzebna jest duża ilość energii przez długi czas, np. na budowach lub podczas przerw w dostawie prądu. Generator prądu to urządzenie, które zamienia inną formę energii na energię elektryczną. Agregat prądotwórczy na budowę służy do dostarczania energii elektrycznej na plac budowy i jego pracowników. Generatory znajdują się zwykle w obszarach, gdzie nie ma dostępu do sieci krajowej.

Generatory są zasilane paliwem i wytwarzają energię elektryczną poprzez indukcję elektromagnetyczną. Często wykorzystywane są w sytuacjach awaryjnych, takich jak huragan lub powódź i przerwanie sieci energetycznej.

Spektrum odmian agregatów prądotwórczych na budowę

Generatory mogą być hałaśliwe, więc jeśli to możliwe, należy je umieścić z dala od pomieszczeń mieszkalnych.

Niektóre z korzyści płynących z używania alternatywnych wobec diesli agregatów prądotwórczych na placach budowy obejmują:

  • Oferują tańszą i bardziej niezawodną alternatywę dla generatorów diesla.
  • Nie potrzebują żadnego zewnętrznego źródła paliwa, ponieważ mogą wykorzystywać jako źródło paliwa gaz ziemny lub płynny propan.
  • Są znacznie cichsze niż generatory diesla, co czyni je idealnymi do obszarów mieszkalnych lub w pobliżu biur i szkół.

Istnieje wiele rodzajów generatorów, które można stosować na placach budowy. Są one zwykle używane jako systemy zapasowe i mają różne moce w zależności od potrzeb obiektu. Plac budowy potrzebuje dużo energii, ponieważ jest tam wiele maszyn i narzędzi, które do funkcjonowania potrzebują prądu. Stosowane są głównie w miejscach takich jak place budowy, fabryki, kopalnie i kamieniołomy, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej tak jak w mieście. Mogą dostarczać energię elektryczną przez kilka godzin lub dni, zanim trzeba będzie je ponownie zasilić paliwem.

Zobacz ofertę wynajmu agregatów prądotwórczych na stronie https://dzwigamy.com/agregat-pradotworczy/ 

Redakcja Sunovo