Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Szafy przesuwne – sposób na naprawdę ciasne wnętrze

28 sierpnia, 2022 meble


Niewielkie metraże mieszkań to idealne przestrzenie dla osób, które nie potrzebują, a nawet nie lubią przebywać w dużych, przestronnych wnętrzach. Jednak ich prawidłowe zaaranżowanie, aby mogły być maksymalnie funkcjonalne, to prawdziwa sztuka. Dużo trudniej jest wybrać odpowiednie, praktyczne, ładne i niedrogie meble, gdy trzeba się ograniczać co do ich rozmiaru. Dlatego ktoś stworzył szafy przesuwne i był to zdecydowanie jeden z ciekawszych meblarskich wynalazków!

Jak szafy przesuwne oszczędzają przestrzeń?

Szafa z drzwiami przesuwnymi z reguły ma głębokość standardowej szafy garderobianej. Dobrej jakości szafy do zabudowy czasami są jednak nieco wyższe — dzięki temu w ich górnej części można wygospodarować dodatkowe miejsce na rzeczy, których w domu używa się rzadko. Kiedyś do takich celów służyły pawlacze, a dziś z powodzeniem zostały one zastąpione przez szafę przesuwaną. Oprócz różnicy w wysokości najważniejszą odmianą w stosunku do zwykłych szaf jest oczywiście sposób otwierania ich drzwi. Wystarczy dotknąć ich powierzchni i przesunąć w lewo lub w prawo — specjalne prowadnice pozwolą lekko pojechać drzwiom na żądaną odległość. Tym sposobem szafa przesuwna może być wykorzystywana w miejscach, gdzie trzeba zmieścić jak najwięcej przedmiotów lub ubrań, a nie można sobie pozwolić na otwieranie skrzydeł drzwi z uwagi na brak przestrzeni pod szafą.

Gdzie najlepiej sprawdzą się szafy z drzwiami suwanymi?

Masz bardzo ciasną sypialnię, w której zmieści się właściwie tylko łóżko i dwa stoliki nocne? Możesz umieścić między ścianą a stolikiem jedną dużą szafę, otwieraną przesuwnie. Nawet mebel ustawiony tuż pod jej drzwiami nie zablokuje działania mechanizmu przesuwnego, przez co wygodnie będzie korzystać z zawartości szafy. Szafy tego rodzaju często są używane tuż przy łóżkach albo w ciasnych przedpokojach. Można również pokusić się o wybór szafy przesuwnej z lustrzanymi drzwiami — wtedy odbijające się od niej widoki oraz światło optycznie powiększą pomieszczenie. Szafy przesuwne są dziś bardzo powszechnie stosowane wszędzie tam, gdzie trzeba zmieścić jak najwięcej ubrań lub innych przedmiotów na jednej tylko wolnej ścianie, lub we wnęce. Dostępne meble przesuwne z różnymi rodzajami frontów, w wielu rozmiarach, a także posiadające wewnątrz tylko drążki, tylko półki lub łączone sposoby przechowywania ubrań, pozwolą jeszcze lepiej dopasować konkretny styl szafy i jej rodzaj do bardzo indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, który posiada niewielkie mieszkanie, a chce je urządzić maksymalnie praktycznie.

jak zrobić podest drewniany pod basen

Redakcja Sunovo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak osłonić się przed sąsiadami
Jak wyczyścić stopę żelazka?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wyczyścić mikrofalówkę?