Tapeta flizelinowa, papierowa, a może winylowa?

Bardzo ważnym elementem projektowania wnętrza jest wybór koloru ścian. Farba to popularna opcja, ale w modzie wciąż pozostają tapety. Mamy do wyboru mnóstwo wzorów, barw oraz faktur. Dodatkowo, sam materiał jest bardzo różny. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać tapetę idealnie dopasowaną do wnętrza. Warto poznać różne rodzaje tego produktu. Tapeta flizelinowa, winylowa, a może papierowa? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Tapeta flizelinowa – dlaczego warto?

To bardzo nowoczesne i pożądane obecnie tapety. Nic dziwnego, są porządnie wykonane i świetnie sprawdzają się we wszystkich rodzajach wnętrza. Zrobione są z włókien poliestrowych, które mają funkcję zabezpieczającą przed marszczeniem się oraz rozrywaniem. Z wierzchu tapeta flizelinowa jest pokryta albo papierem albo tworzywem sztucznym. Może być to pianka PVC lub poliuretan.
Bardzo ważną zaletą tapet flizelinowych jest to, że są pokryte klejem. Nie potrzeba więc żadnego dodatkowego produktu i pokrywania materiału. Wszystko jest od razu gotowe do naklejania. Dodatkowo, nie ma problemu z ich zmianą. Wystarczy mocno pociągnąć za róg tapety i od razu się jej pozbywamy. Zmiana jest możliwa w każdym momencie.

Tapeta papierowa – tanio i wydajnie

Jeśli szukamy taniego i popularnego sposobu na odświeżenie wnętrza, to tapeta papierowa może okazać się świetnym rozwiązaniem. Nie jest tak wytrzymała, jak flizelinowa, czy winylowa, ale dla budżetowego remontu będzie idealna. Jednak do minusów należy zaliczyć to, że jest stosunkowo cienka, bardzo łatwo się niszczy i trudno zmywa wszelkie zabrudzenia. Zaletą jest oczywiście cena.
Najlepiej kłaść ją na powierzchni jak najbardziej równej. Sprawdzi się najlepiej w miejscach, gdzie zbytnio nie ma czym się zabrudzić. Na przykład jako jedna ściana za telewizorem czy szafą. Możemy kupić również droższą tapetę papierową. Zwykle jest ona po prostu grubsza, złożona z kilku warstw. Wciąż jednak nie jest wytrzymała.

Tapeta winylowa – dobre rozwiązanie do Twojego wnętrza

Tapeta winylowa to naprawdę świetne rozwiązanie. Łatwa w utrzymaniu czystości, wytrzymała i pięknie się prezentująca. Mają różne efekty wizualne. Ciekawym zabiegiem jest tapeta winylowa, które nie ma gładkiej powierzchni ale „spienioną”. Daje to efekt 3D i jest bardzo popularna w wielu wnętrzach.
Tapeta winylowa jest pokryta specjalną warstwą lakieru, który nadaje jej połysk i piękne wykończenie. Dodatkowo zapewnia wytrzymałość na zarysowania, zabrudzenia i wgniecenia. Minusem spienionej tapety jest jej mniejsza wytrzymałość i większa grubość. Jednak przez swój nieregularny wygląd nadaje się idealnie do ścian nie do końca idealnych, z drobnymi nierównościami i ubytkami. Świetnie wszystko zatuszuje.
Jak widać rynek tapet jest bardzo bogaty i każdy znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania. Z łatwością połączymy kwestię pieniędzy z idealnym zakupem przy tak dużym wyborze. Tapeta to naprawdę dobre rozwiązanie do różnego rodzaju wnętrz, gdyż nadaje unikatowy charakter przez swoje wzory i faktury. Warto spróbować!

Redakcja Sunovo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *