Wyjaśniamy jaki kolor do czerwonej cegły wybrać?

Ściana z czerwonej cegły jest doskonałym pomysłem, jeżeli zależy nam na stworzeniu wyrazistego i jednocześnie niebanalnego wnętrza. Wiele osób zastanawia się jaki kolor ścian do czerwonej cegły najlepiej wybrać.

Wybór czerwonej cegły

Czerwona cegła odnajdzie się fenomenalnie w stylu industrialnym oraz loftowym. Zwłaszcza loftowy charakter wnętrza można świetnie podkreślić czerwoną cegłą. Jest ona bardzo wyrazista, dzięki czemu skupia uwagę i przyciąga wzrok. Najlepiej dokładnie przemyśleć miejsce, w którym zastosujemy taki mocny akcent. Zazwyczaj cegła jest stosowana na jednej ze ścian. Klasycznym i sprawdzonym rozwiązaniem jest połączenie czerwonej cegły z czernią i bielą. Wszystkie ściany można po prostu pomalować na biało, a do tego dopasować czarne dodatki, takie jak poduszki dekoracyjne, czarne zasłony oraz ceramikę. Należy pamiętać, że wnętrze musi się dobrze prezentować, ale powinno być też funkcjonalne. Dlatego najlepiej urządzić przestrzeń tak, żeby pomieszczenie wydawało się przestronne. Z tego powodu trzeba uważać z ciemnymi kolorami, ponieważ mogą one przytłumić całość. Z ciemnymi barwami można poeksperymentować, jeżeli wnętrze jest przestronne i jasne. Wtedy ciemne barwy mogą nadać trochę oryginalnego charakteru. Warto zwrócić uwagę na fakt, że do cegły doskonale będzie pasować również zieleń butelkowa.

Do czego pasuje czerwona cegła?

Całość będzie się prezentować fenomenalnie, jeżeli dołożysz do tego minimalistyczne, ale jednocześnie wyraziste dodatki w kolorze złota. Jest to bardzo prosty, ale sprawdzony przepis na nowoczesne i modne wnętrze. Trzeba mieć na uwadze, że czerwona cegła na ścianie to niezwykle wyrazisty i mocny element wystroju. Dlatego też warto czasem połączyć cegłę z szarością lub delikatnym beżem. Można w ten sposób dodać trochę subtelności i złagodzić cały wystrój. Cegła w towarzystwie ciemnego niebieskiego również prezentuje się zjawiskowo. Jest to niezwykle efektowne, ale mało popularne połączenie. Granat dodaje klasy i elegancji, ponieważ subtelnie podkreśla kolor oraz strukturę czerwonej cegły. Jest to świetny sposób na urządzenie małej sypialni.

Aranżacja wnętrza

Na tle cegły obłędnie będą prezentować się granatowe zasłony. Nie można też zapominać o aranżacji łóżka. Najlepiej sprawdzi się szara narzuta i poduszki w odcieniach szarości. W ten sposób małym kosztem można urządzić sypialnię, która będzie modna i elegancka. Należy też pamiętać, że wnętrze powinno być odpowiednio oświetlone. Przy łóżku przyda się stylowa lampa stojąca lub mała lampka nocna. Czerwona cegła wprowadza do pomieszczenia nowoczesność i trójwymiarowość. Warto mieć na uwadze, że wcale nie trzeba pokrywać cegłą wszystkich ścian. Żeby uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny wystarczy tak naprawdę jedna płaszczyzna z czerwonej cegły. Czerwona cegła może mieć różne odcienie, dlatego najpierw trzeba stwierdzić, czy odcień cegły jest chłodny z domieszką fioletu, czy może wpada w pomarańcz. Czerwono-pomarańczowy odcień cegły prezentuje się dobrze w towarzystwie neutralnych barw. Warto też eksperymentować i zbudować własną bazę kolorów.

Redakcja Sunovo