Zamek wpuszczany – garść informacji

W kwestii bezpieczeństwa ważną rolę odgrywa zamek wpuszczany. Jest to element, który zaprojektowany jest z najwyższej jakości materiałów i kompozytów. Dedykowany jest on w szczególności osobom, którym zależy na maksymalnym komforcie oraz poczuciu bezpieczeństwa. Tego typu element konstrukcyjny jest najczęściej montowany wewnątrz skrzydeł drzwiowych. To właśnie w tym miejscu jest on najskuteczniejszy i gwarantuje bardzo wysoki stopień zabezpieczania przez włamaniem, uszkodzeniem mienia a także próbą kradzieży.

Co warto wiedzieć o wpuszczanych zamkach?

Zamek wpuszczany jest mechanizmem, który jest odporny na zarysowania i uszkodzenia. Warto pamiętać również o tym, że występuje on w wielu różnych wariantach modelowych. Tego typu akcesorium nadaje się idealnie do montowania w starych drzwiach jak i również w tych nowoczesnych. Tego typu mechanizmy są projektowane pod kątem funkcjonalności oraz ich użyteczności. W procesie produkcji stosowane są trwałe, stalowe kompozyty. Warto pamiętać o tym, że różnorodna estetyka sprawia, iż każdy znajdzie dla siebie odpowiedni produkt spełniający oczekiwania. Istotną kwestią przy wyborze zamka wpuszczanego jest fakt, czy jest on zakładany od lewej, czy od prawej strony. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż zakładanie od lewej bądź prawej strony ma bezpośredni wpływ na kierunek otwierania drzwi.

Zamki dla każdego, oferowane w różnych wersjach kolorystycznych i modelowych

Profesjonalnie projektowane zamki wpuszczane występują w różnych wersjach modelowych i kolorystycznych. Wyróżniają się one różnorodnym rozstawem. Co istotne, najpopularniejsze modele zamków są dostępne w wariancie 60/50 bądź też 72/50. Należy pamiętać o tym, że zamek wpuszczany musi być idealnie spasowany do danego modelu drzwi. Dzięki temu, zapewnia on ich sprawne funkcjonowanie przez wiele długich lat. Przed zakupem konkretnego mechanizmu, warto sprawdzić dokładną wysokość produktu jak i również szerokość oraz grubość kasetki. Przy wyborze warto również uwzględnić wymiary listwy czołowej jak i również jej dany kształt. Kolor dobierany jest zawsze do własnych preferencji, choć większość osób decyduje się na uniwersalne, stalowo-srebrne modele. Na wyposażeniu takiego mechanizmu mogą być obecne klucze, lecz nie jest to warunek konieczny. Jest to zawsze zależne od danego modelu produktu. Stalowy zamek wpuszczany nawet z biegiem lat nie niszczy się i jest on odporny na eksploatację. Dodatkowo, produkty wykonane z tego typu materiału wykazują się korzystną ceną.

Redakcja Sunovo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.