Jak ozdobić okno kuchenne? Uatrakcyjniające okno w kuchni aranżacje

Dobrze zamontowane okno jest bardzo ważnym elementem każdej kuchni. W końcu pomieszczenie to wymaga porządnego oświetlenia, a przez to jak wysokie temperatury panują w kuchniach często trzeba je również wietrzyć. Nie można jednak zapominać, że poza praktycznym zastosowaniem okno w kuchni jest również bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza. Dlatego też trzeba je odpowiednio udekorować, tak aby przebywanie w kuchni było komfortowe i przyjemne. W tym artykule zebraliśmy upiększające okno w kuchni aranżacje, które znajdą zastosowanie niemalże wszędzie.

Klasyczne firany w kuchni

Jedną z najbardziej klasycznych i najpowszechniejszych ozdób okna kuchennego bez wątpienia są firany do kuchni. Lekkie i przewiewne tkaniny idealnie prezentują się na kuchennym oknie, a także zapewniają idealną równowagę pomiędzy dopływem światła słonecznego a poczuciem prywatności. Warto jednak wspomnieć, że firana do kuchni nie powinna być zbyt długa, chyba że okno sięga do podłogi. Dobrym pomysłem jest również kupienie firany na przelotkach, którą można odsłonić jednym pociągnięciem ręki.

Rolety rzymskie alternatywą dla firan kuchennych

Niektóre osoby znacznie wolą jednak rolety. Dają one możliwość tylko częściowego zasłonięcia okna, a także pełnej kontroli poziomu nasłonecznienia kuchni. W takim wypadku najlepiej jest zdecydować się na rolety rzymskie, które są wykonywane z takich samych tkanin co firany do kuchni. Tym samym łączą one w sobie wszystkie zalety firan kuchennych i standardowych rolet. Rolety rzymskie zdecydowanie są jednym z najpraktyczniejszych rozwiązań.

Czy żaluzje w kuchni są modne?

Wiele osób tkwi w błędnym przekonaniu, że żaluzje kuchenne to staromodny kicz, który aby niszczy koncepcję aranżacyjną w kuchni. Tymczasem współcześnie produkowane żaluzje są naprawdę piękne i dobre jakościowo, a po założeniu ich na okno w kuchni aranżacje potrafią stawać się niewiarygodnie efektowne. Szczególnie dobrze prezentują się żaluzje drewniane, zwłaszcza że drewno jest jednym z najlepszych materiałów jeśli chodzi o wystrój kuchenny.

Czy okno w kuchni trzeba koniecznie zasłaniać?

Na polskim rynku można znaleźć całą gamę najróżniejszych okien do kuchni, od standardowych modeli aż po te niezwykle kunsztowne i drogie. Właściciele okien tej drugiej kategorii często zastanawiają się czy muszą koniecznie zasłaniać swoje okno firaną, czy też roletą. W końcu nie po to wydawali większą sumę na piękne okno, żeby ukrywać je za tkaniną lub innym materiałem. Okazuje się jednak, że odsłonięte okno w kuchni często prezentuje się równie dobrze co okna ozdobione z użyciem firan, zasłon, czy żaluzji. Dodatkowym atutem jest tutaj widok na świat zewnętrzny, który jest szczególnie cenny gdy okno wychodzi chociażby na ogród.

Odsłonięte okno nie musi jednak być całkowicie pozbawione ozdób. W końcu parapet kuchenny stanowi świetną powierzchnię, na której można ustawić wszelkiego rodzaju ozdoby. Niezależnie od tego czy wyłożysz na parapecie w kuchni zdjęcia w ramkach, kwiaty, czy nawet przypadkowe „bibeloty”, z pewnością nadadzą one wnętrzu ciekawszego wyglądu.

Redakcja Sunovo