Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak wybrać praktyczny stół do małej kuchni?

9 stycznia, 2022 praktyczny stół do małej kuchni

Kuchnia to serce domu. To tu spożywamy posiłki wraz z rodziną. Nie w każdej kuchni można jednak pozwolić sobie na duży, rodzinny stół. O czym należy pamiętać wybierając praktyczny stół do małej kuchni?

Sprawdź także: Dodatki do kuchni – żółty chlebak i niebieskie talerze

Stół rozkładany

W małej kuchni liczy się każdy centymetr powierzchni. Warto o tym pamiętać i wybrać praktyczny stół do małej kuchni, który jest rozkładany, dzięki temu po skończonym posiłku stół zostaje złożony, a kuchnia odzyskuje swój poprzedni wygląd. Poruszanie się po niej znowu jest wygodne.

Jedną z ciekawszych propozycji do małych kuchni są stoły składane z opuszczanym blatem. Dla niewielkiej rodziny wystarczy stół, który składany jest z jednej strony. Dzięki temu można ustawić go przy ścianie. Przy większej ilości osób przyda się stół składany z dwóch stron. Trzeba jednak pamiętać, że powinien być ustawiony tak, by boki nieskładane znajdowały się przy ścianie. W ten sposób rozłożenie stołu zajmie kilka sekund.

Wybierając praktyczny stół do małej kuchni warto również zwrócić uwagę na modele, które wyposażone są w półki lub szafeczki pod blatem. W małej kuchni zawsze brakuje miejsca do przechowywania.

Kolejną propozycją przeznaczoną do małych kuchni jest stół rozsuwany. Jest to stół, który na czas posiłku powiększa się za pomocą wysuwanego segmentu, który ukryty jest pod blatem. Jest to również bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie.

Stół pod oknem

Strefa pod oknem to idealne miejsce na stolik. Najczęściej jest to kąt, który nie jest wykorzystany w przemyślany sposób.

Chcąc w rozsądny sposób zagospodarować tę przestrzeń wystarczy zamontować we wnęce szeroki parapet, który będzie pełnił funkcję stołu. Można również wykonać blat, który będzie składany. Dzięki temu stół będzie większy.

Ciekawym rozwiązaniem jest również wykonanie wygodnej ławki na parapecie do siedzenia. Praktyczny stół do małej kuchni może być wysuwany spod blatu kuchennych szafek. Jest to rozwiązanie, które jest wyjątkowo funkcjonalne. Po skończonym posiłku po stole nie ma śladu.

Bufet zamiast stołu

W kuchni, która jest otwarta na pokój dzienny warto wykorzystać dodatkową przestrzeń, która jest łącznikiem między kuchnią a pokojem.

Najczęściej w tym miejscu umieszczany jest wysoki bufet. Dostawienie hokerów pozwala na wykorzystanie tej części bufetu jako miejsce do spożywania posiłków.

Podobną funkcję może pełnić wyspa trzeba jedynie pamiętać, że powinna mieć delikatnie cofnięte szafki tak, by swobodnie można było zmieścić nogi.

Przestrzeń pod blatem warto wykorzystać, by umieścić tam szafki oraz szuflady na niezbędne naczynia kuchenne.

Wybierając praktyczny stół do małej kuchni należy unikać okrągłych stołów. Nawet niewielkie nie są praktyczne na małej powierzchni. Stół kwadratowy lub prostokątny można przysunąć do ściany oszczędzając w ten sposób cenne miejsce. Okrągły stół zawsze będzie odstawał od ściany. Ta przestrzeń pozostanie niewykorzystana.

Okrągły stół nie będzie również dobrze wyglądał postawiony w rogu kuchni. Również pozostanie miejsce, z którym nie wiadomo co zrobić.

jak zrobić podest drewniany pod basen

Redakcja Sunovo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak osłonić się przed sąsiadami
Jak wyczyścić stopę żelazka?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wyczyścić mikrofalówkę?