Dodatki do kuchni – żółty chlebak i niebieskie talerze

W dzisiejszych czasach mieszanie stylów i kolorów jest na porządku dziennym. Eklektyzm we wnętrzach zbiera coraz więcej zwolenników. Ostatnim strzałem w dziesiątkę jest łączenie różnych stylów w kuchni. Wybijanie kolorów przez oryginalną zastawę stołową, którą widać przez szklane drzwiczki albo ciekawe dodatki w nieoczywistych barwach. Może to być żółty chlebak albo różowe garnki. Warto jednak przemyśleć kolory, jakie dodajemy do wnętrza, gdyż każdy wpływa na nasze samopoczucie. Jak to z nimi jest?

Kolory a samopoczucie – barwy we wnętrzach

Feng szui to wbrew pozorom bardzo ważny element aranżacji wnętrz. Wciąż są osoby, które absolutnie w to nie wierzą. Jednak w każdym przesądzie jest ziarno prawdy, a o feng szui są nawet badania naukowe. Dlatego warto się do niego przekonać. Jednym z założeń oprócz odpowiedniego ułożenia mebli jest również kolorystyka. A więc jaki wpływ mają na nas barwy?
Przede wszystkim kolor przedmiotu wpływa na jego wielkość i kształt. Dlatego żółty chlebak może wydawać się większy przez jasną barwę, a czarne meble obłe i płaskie. To wszystko za sprawą kolorów. Barwy odbijają także światło i zmieniają temperaturę wnętrza. Oczywiście tylko optycznie. Nasze samopoczucie zmienia się wraz z różnymi kolorami. Jedne dają nam radość, drugie uspokajają, a trzecie mogą rozdrażnić.

Żółty chlebak – kolor szczęścia!

Jakie kolory wybrać we wnętrzu? Oczywiście te, które dają radość i ukojenie! Nikt nie chce się przecież dołować i złościć we własnym domu. Jednym z kolorów, które mają dobry wpływ na nasze samopoczucie jest żółty. Same skojarzenia z tą barwą mówią same za siebie – słońce, wakacje, radość. Wnętrza, w których mamy żółty kolor są radosne i napawają optymizmem. Co więcej stymuluje on nasze myśli, intelekt i daje swobodę wypowiedzi! Dekoratorzy wnętrz właśnie ten kolor polecają do kuchni. Daje on siłę do działania i pozwala na działanie – na przykład gotowanie!
Nie musimy od razu całej kuchni malować na żółty kolor, bo co za dużo to niezdrowo. Jednak dodatki mogą już wpłynąć na ogólny odbiór wnętrza. Właśnie taki żółty chlebak lub płytki pomiędzy meblami w ciepłym, pastelowym odcieniu nadadzą wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Jakie inne kolory wprowadzić do kuchni?

Choć niebieski zaleca się raczej do miejsc związanych z odpoczynkiem i relaksem, to możemy go przemycić do kuchni. Bardzo modne są ciemno-niebieskie zastawy stołowe. Przykuwają wzrok i wybijają się wśród jasnych barw. Dlatego warto postawić na ciemniejszą kolorystykę w małych dodatkach, a ogólne barwy pozostawić jasne. Optycznie powiększy to wnętrze jednocześnie przykuwając wzrok na detale. Otrzymujemy ciekawe i duże wnętrze, nawet na małej powierzchni.
Odpowiednia kolorystyka dodatków do kuchni może całkowicie zmienić charakter wnętrza. Co więcej, zmieniając dekorację z łatwością odświeżymy znudzone wnętrze. Niskim kosztem bez ogromnych remontów. Warto więc spróbować zabawy dodatkami i kolorami! Spróbuj sam i odkryj w sobie dekoratora wnętrz.

Redakcja Sunovo