Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak zaaranżować nowoczesny szary salon, by nie był nudny?

8 stycznia, 2022 nowoczesny szary salon


Szarość cieszy się dużą popularnością w wystroju wnętrz. Jest to kolor, który jest elegancki, stonowany i daje wiele możliwości. Jak zaaranżować nowoczesny szary salon, który nie będzie nudny?

Beton – surowość stylu

Nowoczesny szary salon będzie wyglądał niezwykle elegancko, gdy na ścianach znajdzie się beton architektoniczny. Jest to idealna propozycja do wnętrz nowoczesnych, które cechuje minimalizm i surowość.

Nowoczesny szary salon można ocieplić, wybierając drewnianą podłogę. Warto skoncentrować się na jasnych kolorach drewna, które optycznie powiększą pomieszczenie. Jasne drewno rozświetli salon, dzięki czemu beton nie będzie wydawał się ponury.

Do nowoczesnego szarego salonu warto również wybrać meble, które będą w odcieniach szarości. Dzięki temu pokój będzie wydawał się harmonijny i spójny. Warto jednak wykorzystać jeden mebel w intensywnym kolorze, który będzie zwracał na siebie uwagę. Sofa w kolorze butelkowej zieleni, pomarańczowy fotel uszak czy fioletowy narożnik sprawią, że wnętrze będzie niebanalne.

Warto pamiętać, że surowość betonu można ożywić dobierając kolorowe dodatki. Każdy nowoczesny szary salon powinien być ocieplony zielenią żywych roślin doniczkowych. Dzięki temu surowe wnętrze stanie się przyjazne i przytulne.

Drewno – ponadczasowy dodatek

Nowoczesny szary salon można ocieplić, używając drewnianych elementów wykończeniowych.

Bardzo interesującym pomysłem są drewniane lamele, które można wykorzystać jako element dekoracyjny na ścianie, na której znajduje się telewizor, nad sofą czy nawet częściowo na suficie. Taki element dekoracyjny nie tylko ożywi wnętrze, ale sprawi, że stanie się ono wyjątkowe.

W dużym pokoju dziennym można wykorzystać drewniane lamele, by zbudować ażurową ściankę, która wydzieli strefy w salonie. Dzięki temu salon pozostanie jasny i przestronny, ale będzie bardziej funkcjonalny.

Minimalizm przede wszystkim

Miłośnicy szarości często są zwolennikami minimalizmu i surowych wnętrz. Nowoczesny szary salon bardzo łatwo zaaranżować używając wyłącznie niezbędnych mebli. Nie można tu znaleźć dekoracji, na których nieustannie gromadzi się kurz.

Nowoczesny szary salon będzie wyglądał idealnie, gdy na podłodze znajdą się kafle wielkoformatowe. Ich duży rozmiar, który pozwala na ograniczenie fug do minimum sprawia, że salon wydaje się bardzo przestronny. Świetnie będzie również wyglądał beton architektoniczny, który sprawdza się nie tylko na ścianach.

Wybierając meble do nowoczesnego szarego salonu należy skoncentrować się na meblach o prostych liniach, bez elementów dekoracyjnych. Warto wybrać szafki oraz komodę bez ozdobnych uchwytów.

Kanapy oraz fotele powinny być proste i okazałe. Warto zastanowić się nad meblami ze skóry, które są wyjątkowo eleganckie i ekskluzywne. Trzeba jednak pamiętać, że nie są to meble, na których można wygodnie spędzać długie godziny.

Szarość często wydaje się być nudnym kolorem. Często również takie wnętrza określane są jako chłodne i surowe. Nic bardziej błędnego! Odpowiednio dobierając dodatki i elementy wykończeniowe można stworzyć nowoczesny szary salon, który będzie przytulny i jednocześnie elegancki.

dekoracje na osiemnastkę

Redakcja Sunovo

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie są składniki smogu?

Jakie są składniki smogu?

23 kwietnia, 2024

Efekt cieplarniany - jak zapobiegać?
Dlaczego olej palmowy jest szkodliwy?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dlaczego olej palmowy jest szkodliwy?