Młodzieżowe wnętrze – jaki materac dla nastolatków?

Wygodny materac to nie tylko zapewnienie dobrej jakości snu. Odpowiada on również za utrzymanie ciała w odpowiedniej pozycji, co wpływa na nasz kręgosłup i całą postawę. Odpowiedniej jakości materac potrzebny jest szczególnie młodym ludziom, którzy wciąż się rozwijają. Niestety, w obecnych czasach wady postawy spowodowane siedzącym trybem życia i małą aktywnością fizyczną są prawdziwą zmorą. Dlatego dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaki materac dla nastolatków będzie najlepszy i zadba o ich kręgosłupy?

Odpowiedni materac to zdrowie Twojego dziecka

Układ kostny człowieka kształtuje się aż do 25 roku życia. W tym okresie bardzo ważne jest dbanie o postawę, odpowiednią ilość wapnia oraz składników mineralnych oraz zdrowy kręgosłup. Dlatego też nie możemy pozwolić na to, aby nasze dziecko spało na nieodpowiednio wyprofilowanym materacu. Zagraża to problemami zdrowotnymi w przyszłości. Dlatego warto zastanowić się, jaki materac dla nastolatków będzie najlepszy.
Przede wszystkim zacznijmy od wymiarów. Już to wiele zmienia w jakości materaca i wygody nastolatka. Polecamy wybrać materac o wymiarach 200×90 centymetrów. Szerokość jest w gruncie rzeczy mniej ważna od długości. Chodzi przede wszystkim o możliwość swobodnego wyciągnięcia się na materacu, bez żadnych ograniczeń. Szerokość może być większa niż 90 centymetrów.

Jaki materac dla nastolatków jest najlepszy?

Skupmy się teraz na właściwościach samego produktu. Warto wiedzieć, że obecnie na rynku mamy dostępne materace, które są specjalnie dedykowane właśnie dla nastolatków. Mają one ergonomiczne kształty i odpowiedni materiał, który podpiera wciąż rozwijający się układ kostny młodzieży. Cechuje je również hipoalergiczność, gdyż wiele osób cierpi z powodu uczulenia.
Materace są wykonane z różnych materiałów. Zwykle składają się z kilku warstw, z różnych surowców. Najczęściej używa się gryki, kokosu, lateksu lub pianki. Gryka ma właściwości przeciwzapalne i uniemożliwia rozwój bakterii i roztoczy. Dodatkowo zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, co chroni przed potliwością i zawilgoceniem. Kokos świetnie sprawdza się, jeśli zależy nam na wytrzymałości i braku odkształceń. Jest także hipoalergiczny. Jeśli chodzi o lateks, to jego głównymi właściwościami jest trwałość, odporność oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Jeśli decydujemy się na piankę, to musimy wybrać pomiędzy termoelastyczną lub wysokoelastyczną. Pierwsza z nich ma niezwykłe właściwości dostosowywania się do kształtu ciała i układaniu się w późniejszym czasie dokładnie tak, jak to robimy. Druga z nich jest bardzo elastyczna i wytrzymała.

Wygoda i zdrowie w jednym, czyli idealny materac

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Dlatego też zadbajmy o przyszłą postawę i zdrowe kości nastolatków przez zakup certyfikowanego, porządnego materaca. Zapewni on nie tylko komfort snu, ale także zdrowie stawów i całego układu kostnego. Młodzież ma naprawdę wiele stresów związanych ze szkołą i codziennym życiem, dlatego odpowiedni materac z pewnością ich odpręży i zrelaksuje. Nie zwlekaj więc z zakupem!

Redakcja Sunovo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.