Zapachowe świece w łazience

W domu każde pomieszczenie ma swoje indywidualne zastosowanie. Miejsce relaksu, odprężenia i intymności to zdecydowanie łazienka. Szczególnie, jeśli przez odpowiednią aranżację i dobór dodatków nadamy jej niepowtarzalny klimat. Najlepiej sprawdzają się dekoracje, które jednocześnie wpływają na kilka naszych zmysłów. Nie tylko na wzrok, ale również zapach. Takim dodatkiem są świece w łazience, które nadają cudowny klimat i aż zachęcają do chwili odpoczynku.

Rodzaje świec zapachowych

Kto nie brał nigdy kąpieli w blasku świec, ten niech żałuje! Jeśli tylko posiadamy w naszej łazience wannę, to natychmiast musimy spróbować. Świece nie tylko nadają przyjemny, klimatyczny półmrok, ale przez swój zapach dotykają także zmysłu węchu. Możemy wybrać spośród tysięcy aromatów idealne do naszej relaksacji.
Oprócz zapachów możemy wybierać kształty, kolory i świeczniki. Najmniejsze i najtańsze są tak zwane „tea lights”. Są to małe, okrągłe świeczuszki, które swoją nazwę zawdzięczają używaniu w podgrzewaczach do herbaty. Mogą być zapachowe lub bez. Te drugie świetnie nadadzą się do kominków, w których rozpuszcza się woski. To również świetne rozwiązanie i bardzo wydajne. A same woski roztaczają zdecydowanie mocniejszą woń w całym pomieszczeniu. Możemy także zdecydować się na świeczki zatopione w szkle, wtedy żaden wosk nie skapnie na meble. Mamy również świeczki z różnymi, ciekawymi ozdobami, na przykład muszlami lub koralikami.

Jakie świece w łazience sprawdzą się najlepiej?

Jeśli świece w łazience mają pełnić głównie funkcję dekoracyjną, to postawmy na modele bez żadnych świeczników. Delikatny odcień wosku, jak klasyczna biel lub delikatne, pastelowe zabarwienie idealnie dopasują się do wnętrza łazienki. Będą stanowić ozdobę, a jeśli wybierzemy produkt zapachowy, to również roztoczy on delikatna woń. Oczywiście w małym pomieszczeniu. Świeczki najlepiej ustawić na półce lub wokół wanny. Kolorów jest mnóstwo, dlatego z łatwością dobierzemy coś do kolorystyki łazienki.
Jeśli świece chcemy stosować na przykład do oświetlenia w trakcie kąpieli, to lepiej postawić na grube, wysokie modele. Nie będą tak łatwo wylewać wosku, a dodatkowo długo się palą. Oczywiście postawmy na świece zapachowe! To dodatkowy relaks dla zmysłów. Najlepiej wybrać delikatne, kwiatowe zapachy. Nie męczą, a właśnie relaksują. Blask świec również daje ukojenie po ciężkim dniu. Kąpiel będzie regenerująca i prawdziwie odprężająca. Warto spróbować na własnej skórze.

Świece najlepszą dekoracją do łazienek

Ciężko dobrać dodatki do łazienki, gdyż zwykle traktuje się ją bardzo praktycznie. Oprócz ładnej mydelniczki i modnego lustra nie mamy pomysłu, co jeszcze dodać do tego miejsca. A przecież powinno być to pomieszczenie, które daje wytchnienie, jest intymne i odprężające. Dlatego właśnie świece są bardzo dobrym pomysłem. Praktyczne, odprężające i piękne zarazem! Spróbujcie sami i wybierzcie idealne świece do swojej łazienki. Z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

Redakcja Sunovo