Jakie firanki do kuchni?

Firanki mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Są w naszych domach od wielu, wielu lat, dlatego dużo osób rezygnuje z tego echa przeszłości. Jednak projektanci wnętrz dają im drugą młodość i odkrywają nowe połączenia właśnie z ich użyciem. Dekoracje są modne, stylowe i pożądane. Warto więc spróbować zaaranżować wnętrze właśnie z użyciem zasłon. Podpowiemy, jakie firanki do kuchni wybrać.

Echo przeszłości, czy powiem świeżości? Firanki w kuchni

Z pewnością niejedna osoba na słowo „firanki” reaguje z niezadowoleniem. Przypominają nam się babcine kuchnie z zasłonką w połowie okna lub stare, PRL-owskie wnętrza. Możemy wyobrażać sobie również wiejskie chaty. Jednak wszystko zależy od aranżacji wnętrza. Nie zawsze firanki nadadzą mu starodawne wykończenie. Warto więc spróbować swoich sił i dopasować ozdobę tak, by nie zakłócić nowoczesnego stylu. Pomożemy w tym zadaniu!
Eklektyzm to bardzo popularny styl w obecnych czasach. Polega on na łączeniu różnych elementów, na zabawie wystrojem. W jego klimat idealnie wpasują się firanki. Mogą ocieplić wnętrze, nadać domowego charakteru i łagodnie wykończyć całość. Zastanawiając się, jakie firanki do kuchni wybrać, warto przemyśleć całość wystroju. Jakie kolory dominują w pomieszczeniu, jaki styl obraliśmy i oczywiście jakie wymiary ma nasze okno! To wiedz, bez której nie można udać się na zakupy.

Jakie firanki do kuchni wybrać?

Przede wszystkim musimy zastanowić się, jaką długość firanki chcemy mieć na swoim oknie. Dużo zależy od kształtu samego okna i jego wielkości. Możemy firanką zasłonić je całe, pociągnąć aż do podłogi lub pokryć tylko do połowy. Warto też wiedzieć, że możemy korzystać z trzech rodzajów firanek. Pierwsza propozycja, to gotowe firanki do kupienia w sklepach meblarskich. Mają ona klasyczne wymiary i wiele różnych wersji. Druga opcja to zamówienie firanki na wymiar. Daje nam to możliwość idealnego dopasowania rozmiaru do naszych potrzeb. Ostatni rodzaj to firanki cięte z metra. Możemy dopasować szerokość produktu, jednak długość jest już narzucona.
Decydując się na firanki warto pomyśleć nie tylko o względach estetycznych, ale też o praktycznej stronie. Firanki mają bardzo dużo zastosowań. Na przykład, jeśli zawiesimy firanki na oknie nad zlewem, to uchronimy szybę przed chlapiącą wodą i zaciekami! Świetnie sprawdzi się do tego model od połowy okna. Nie zasłonimy tym sposobem wpadającego światła i widoku.

Firanki przeżywają drugą młodość!

Wspomniany styl eklektyczny pozwala na zabawę wieloma stylami i daje nowe życie zapomnianym elementom wystroju. Należą do tego firanki. Te niepozorne ozdoby okienne mogą naprawdę świetnie wyglądać w naszej kuchni, i nie tylko. Warto więc przemyśleć ich umieszczenie, bo może być to bardzo zaskakujące. Oczywiście pozytywnie! Spróbuj sam i przekonaj się, że firanki nie są takie złe. Szczególnie, jeśli umiejętnie i ze smakiem wpasujesz je w styl wnętrza. Nie zwlekaj i wybierz idealne firanki do swojej aranżacji.

Redakcja Sunovo