Ława kawowa w salonie. Czy to dobry pomysł?

Nowoczesne wnętrza cechują się minimalizmem i starannością w dobieraniu mebli oraz dodatków. Każdy detal powinien zostać dokładnie przemyślany. Dużą popularnością cieszą się drewniane ławy i stoliki kawowe, które są proste w formie, a zarazem funkcjonalne. Czy to dobre rozwiązanie do salonu? Zdecydowanie! Ma ono wiele zalet.

Minimalistyczny i nowoczesny styl

Przez stulecia modne były masywne i duże stoły. Obecnie nie cieszą się one popularnością. Sprawiają, że pomieszczenie wygląda po prostu staroświecko. Nie bez powodu ludzie aranżują swoje pomieszczenie tak, aby sprawiały one wrażenie lekkości i przestrzeni. Idealnie wkomponuje się w nie niska oraz niewielka ława, która jest oszczędna w formie. Nie oznacza to, że jest nudna. Poszczególne modele zachwycają swoim designem!

Funkcjonalne zastosowanie

Stoliki kawowe nie pozwolą nam na wspólną celebrację rodzinnego obiadu – są na to po prostu za małe. Można za to wypić przy nich kubek aromatycznej kawy czy skosztować łakoci. Na ich blacie śmiało umieścić można komputer czy aktualnie czytaną książkę. Jest więc to idealny mebel w momentach przerwy od codziennych obowiązków czy podczas kameralnych spotkań. A tych jest o wiele więcej, niż tradycyjnych rodzinnych spotkań, które wymagają suto zastawionego stołu.

Niewielkie rozmiary

Niewielkie rozmiary ławy nadają jej lekkości, dzięki czemu idealnie wpasowuje się w nowoczesną aranżacje. Jednocześnie są one mobilne, łatwo je przenieść z jednego kąta w drugi, a nawet do innego pokoju. Sprawia to, że stolik przydatny jest w najróżniejszych sytuacjach. Można ustawić go w pokoju dziecięcym, gdy pociecha ma gości lub w sypialni, kiedy zależy nam na cichym i odseparowanym miejscu, gdzie w ciszy można poczytać książkę i napić się ulubionej kawy.

Wytrzymałość i trwałość

Choć stoliki kawowe wydają się lekkie i subtelne, są one na ogół wykonywane z solidnych i trwałych materiałów jak drewno, stal czy metal. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Mebel z pewnością będzie służył przez wiele długich lat.

Ustawienie ławy w salonie ma wiele zalet. Oczywiście, decyzja powinna być uzależniona również od wielkości pomieszczenia i pomysłu na aranżację. Inna sprawa, że stolik kawowy cechuje się uniwersalizmem i pasuje do różnych wystrojów wnętrz. Co ciekawe, nie trzeba wydawać fortuny, aby zakupić solidną i designerską ławę. Znaleźć można ją w internetowych sklepach, np. w Indelo, gdzie wybór stolików jest naprawdę spory. Przy większym zamówieniu można liczyć też na bezpłatną dostawę.

Redakcja Sunovo